HealthWave

Warsztat HealthWave

Wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką zdrowia serdecznie zapraszamy na Warsztat HealthWave. W czasie spotkanie specjaliści Wavemaker i SW Research opowiedzą szerzej o wnioskach z badania, ale przede wszystkim pokażą przykłady tego, jak wiedzę o zachowaniach i postawach, które dotyczą zdrowia sprytnie i skutecznie wykorzystywać w komunikacji marketingowej.

Data:

17 lipca 2019 r. (środa)

Miejsce:


Warszawa
Restauracja Lif
al. Niepodległości 80

Program

Big pharma, super foods, leczenie witaminą C – o tym jak Polacy oceniają swoje zdrowie i o nie dbają.

Na podstawie wyników badania HealthWave opowiemy między innymi o tym:

  • Jakie superfoods najczęściej pojawiają się w diecie Polaków
  • Kto jest dla Polaków autorytetem w kwestii zdrowia
  • Z jakich metod medycyny alternatywnej korzystają Polacy
  • Dlaczego Polacy zażywają suplementy diety

Łukasz Kołdys

A&I Deputy Director, Wavemaker

Socjolog z 14-letnim doświadczeniem w agencjach. Odpowiedzialny za obszar badań w Wavemaker. Pasjonat nowych możliwości oferowanych przez technologie w marketingu oraz życiu codziennym. Wierzy w działanie szczepionek i kulisty kształt ziemi.

Katarzyna Byczkowska

Senior Insight Specialist, Wavemaker

Od ponad 9 lat związana z branżą badawczą. Odpowiedzialna głównie za badania trackingowe oraz badania ścieżki zakupowej. Prywatnie fanka jarmużu, awokado i innych superfoods.

Jak handlować zdrowiem w Internecie?

W prezentacji powiemy, jakie tematy około zdrowotne są obecnie hot w internecie, jakich lepiej już nie lajkować bo narazimy się na bycie passe. Jeśli poszukujesz najlepszej diety cud wiosna – lato A.D. 2019 – to także pomożemy. Przeanalizujemy, jak obecnie buduje się e-biznesy budujące na tematyce zdrowotnej. Zajrzymy do nie do końca naukowo uznanych autorytetów i nie – nie będziemy z nimi polemizować: sprawdzimy raczej, co oni robią dobrze i czego marki mogą się od nich (tak, piszemy na poważnie 😊) nauczyć. A wszystko to podparte istotnymi statystycznie cyframi i wnioskami z dedykowanego projektu badawczego.

Szymon Lipiński

Data & Strategy Director, Wavemaker

Absolwent SGH, w branży marketingowej od ponad 12 lat, z czego w Wavemaker od ponad 11. Doświadczenie we współpracy z Klientami z różnych kategorii, m.in. FMCG, OTC, Retail, Finanse, Entertainment. Autor / współ-autor wielu innowacyjnych kampanii, wyróżnianych i nagradzanych m.in.: Effie, Innovation Ad, KTR, Złote Spinacze, Eurobest, Mixx Awards, Global Festival of Media. Obecnie w Wavemaker odpowiada m.in. za: strategiczny consulting, projektowanie i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań z obszarów Precision Marketingu, strategii danowych, technologii, DMP - tak, by te rozwiązania, jak najlepiej wzmacniały biznes Klientów.

Adrian Wróblewski

Project Manager, SW Research

Adrian Wróblewski pełni funkcję Project Managera w Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research, kierując pracą jednego z zespołów badawczych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich agencjach badawczo-consultingowych. Jest absolwentem socjologii na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach rynku i opinii, w ramach których skutecznie integruje metody jakościowe i ilościowe. Doskonale odnajduje się w poszukiwaniu ukrytych zależności statystycznych. Zajmuje się również doradztwem strategicznym dla klientów Agencji. Prywatnie kocha podróżować, interesuje się piłką nożną i NBA, a w wolnych chwilach czyta prozę Jerzego Pilcha i Charlesa Bukowskiego.

Czas dołączyć do walki na nowym froncie – czyli o roli danych w walce o konsumenta z kategorii OTC i suplementów.

W branży OTC/FS od lat istotne jest budowanie przewagi konkurencyjnej przez komunikację. Zazwyczaj sprowadza się to do intensywnych, zasięgowych kampanii w mediach. Przeciętny dorosły Polak widzi dziennie tylko w telewizji całe multum reklam leków i suplementów. Jak ten wzorzec ma się do tego jak konsument zachowuje się na ścieżce zakupowej? Czy zmieniające się zachowania konsumenta jak i towarzyszące temu ślady danowe mogą coś zmienić w naszym podejściu do budowania komunikacji w tej kategorii?

Tomasz Fochtman

Managing Partner Strategy&Innovation, Wavemaker
CEO, Syntax

20 lat doświadczenia w branży komunikacji marketingowej. W toku pracy miał okazję współpracować i doradzać ponad 100 firmom; liderom swoich branż w obszarach strategii biznesowej, marketingowej z powodzeniem przyczyniając się do rozwoju tych biznesów. Doświadczony praktyk w zakresie tworzenia i wdrażania strategii marketingowych, transformacji digital w Polsce i regionie EMEA; a także tworzenia i wdrażania innowacji z obszaru martech. Członek Zarządu największej w Polsce agencji zajmującej się komunikacją marketingową – Wavemaker i szef agencji strategicznej Syntax działającej w ramach grupy. Zaangażowany w projekty które zostały nagrodzone między w sumie ponad 70 nagrodami Effie. Wielokrotny członek jury konkursów takich jak Effie; Cannes Lions Young Clients. Prelegent wielu forum, konferencji, wykładowca Szkoły Strategii SKM SAR.

Justyna Pastuszak

Digital Communication Planner, Wavemaker

Od ponad 9 lat związana z marketingiem w tym ponad 5 z obszarem marketingu cyfrowego. Swoją przygodę z branżą zaczynała pracując po stronie marketerów z różnych branż - nieruchomości, e-commerce czy ogólnopolskich serwisów internetowych. Obecnie po stronie agencji odpowiada głównie za strategie, planowanie i wdrażanie komunikacji digitalowej marek.

Trendy zdrowotne w komunikacji żywności

Czy chwalenie się brakiem konserwantów wystarczy w komunikacji żywności, aby odpowiedzieć na potrzeby polskiego konsumenta? Czyli o rozwoju kategorii superfoods (produktów dających moc) oraz o inicjatywach w duchu zero waste i organic w kategorii żywności.

Katarzyna Choińska

Digital Strategy Lead, Wavemaker

Od prawie 8 lat w branży mediowej; od początku związana z mediami cyfrowymi. Zdobywała doświadczenie prowadząc działania we wszystkich kanałach digital (social, search, programmatic, mobile, sem, seo, performance) dla marek tj.: Tchibo, Yves Rocher, Biz Bank, Maspex, Europejski Fundusz Europejski, Lee, Wrangler; obecnie współtworzy strategie komunikacji oraz odpowiada za innowacje i digital transformację w Nestle.

Strategie mediowe marek w wybranych kategoriach farmaceutycznych

Czasy, w których monitorowanie aktywności mediowych konkurentów w kanałach digital nie było możliwe, na szczęście już minęły. W naszym wystąpieniu pokażemy spektrum narzędzi do analizy działań mediowych, które wykorzystujemy w Wavemaker. Zademonstrujemy, jakie wnioski możemy pozyskać i czego możemy się dowiedzieć o strategiach poszczególnych graczy rynku farmaceutycznego. Pokażemy wnioski z narzędzi, które dotyczącą nie tylko mediów offline, ale również display, online video, influencer marketing, SEO oraz buzz monitoring.

Łukasz Pytlewski

A&I Director, Wavemaker

Entuzjasta nowinek analitycznych i badawczych. Wspiera Klientów Wavemaker w zwiększaniu efektywności działań mediowych. Nie znudził się branżą mediową, mimo zebrania 15 lat doświadczenia.

Michał Kot

Senior Analytics Manager

Analityk z 8 latami doświadczenia w branży. Uczestniczył i prowadził projekty analityczne dla USP Zdrowie, IKEA, Nestle, SAB Miller oraz Viacom.

© Copyright Wavemaker 2019
Regulamin serwisu i polityka prywatności